You are hereÚčast SLO na Přírodovědném jarmarku

Účast SLO na Přírodovědném jarmarku

By myska - Posted on 27 Červen 2012

V rámci letošního Přírodovědného jarmarku, který se konal 22.6.2012, nabídli pracovníci Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AVČR žákům základních škol a studentům středních škol exkurzi do laserové laboratoře. První informace spolu s ukázkami laserem zpracovaných vzorků a nejrůznějších technologií formou videa získali účastníci akce na stánku ve vestibulu nové budovy Přírodovědecké fakulty, kde se jim věnovali studenti doktorského studia Mgr. Jan Tomaštík a Ing. Dalibor Javůrek.

Více či méně početné skupinky zájemců byly poté nasměrovány do budovy SLO. Mgr. Martina Havelková a RNDr. Helena Hiklová předvedly ukázky nejrůznějších materiálu, kovových i nekovových, opracovaných laserovými technologiemi řezání, svařování, kalení a popisování. Poté jim RNDr. Hana Chmelíčková zjednodušeně vysvětlila princip laseru a jeho interakce s materiálem a předvedla řezání oceli, papíru a nepřímé popisování skla. Během exkurze měli žáci a studenti zajímavé dotazy a dostali na památku jednoduchý přívěsek z nerez oceli.

Jarmark2012-1.jpg850.38 KB
Jarmark2012-2.jpg755 KB