You are hereTémata magisterských prací – učitelské

Témata magisterských prací – učitelské

Vypsaná témata magisterských prací

• RNDr. Renata Holubová, CSc.
    • Stavebnice ve výuce fyziky
    • Fyzika v krabici
    • Počítačové hry a výuka fyziky
  • RNDr. Čeněk Kodejška, Ph.D.
    • Sbírka řešených úloh z mechaniky podle Bloomovy taxonomie
    • Motivační videoexperimenty pro 1. až 4. ročník SŠ
    • Osobnosti didaktiky fyziky na Přírodovědecké fakultě UP v letech 19572007 a jejich přínos oboru
    • Rezonanční vlastnosti kapalin
    • Rezonanční jevy v elektromagnetických oscilátorech
      Obsah práce bude upřesněn po konzultaci s vyučujícím
  • Mgr. Lukáš Richterek, Ph.D.
    • Úlohy z moderní fyziky ve Fyzikální olympiádě
      Cílem práce je sestavit sbírku řešených úloh z moderní fyziky (fyzika mikrosvěta, teorie relativity) z celostátních kol a mezinárodní FO použitelnou k přípravě studentů na soutěž. Doporučuje se zpracování závěrečné zprávy systémem TeX/LaTeX.
    • Jednoduchá měření s tabletem nebo chytrým telefonem
      Cílem práce je návrh jednoduchých měření použitelných pro výuku fyziky s tabletem popř. smartphonem a využití senzorů, které tato zařízení nabízejí (zrychlení, magnetické pole, osvětlení, hladina intenzity zvuku, tlak apod.). Výstupem by měla být sada úloh s návody a pracovními listy včetně zpracování naměřených dat. Doporučuje se zpracování závěrečné zprávy systémem TeX/LaTeX.
    • Školní pokusy s Arduinem
      Cílem práce je návrh jednoduchých měření použitelných pro výuku fyziky s mikropočítačem Arduino a dostupnými senzory. Výstupem by měla být sada úloh s návody a pracovními listy včetně zpracování naměřených dat. Doporučuje se zpracování závěrečné zprávy systémem TeX/LaTeX.
  • doc. RNDr. Roman Kubínek, CSc.
    • Fyzikální principy  moderních obrazovek a displejů
    • Fyzikální aspekty využití ionizujícího záření v medicíně
  • Mgr. Jan Říha, Ph.D.
    • Využití Eye trackingu pro analýzu řešení fyzikálních testových úloh
    • Analýza experimentálních dat rotační polarizace a kruhového dichroismu krystalů
    • Experimentální realizace Buquoyovy úlohy
      viz http://dml.cz/dmlcz/141315
  • Mgr. Zdeněk Pucholt
    • Elektronická sbírka fyzikálních experimentů
      Doplnění stávající sbírky provozované na KEF o další experimenty ze středoškolské fyziky vč. kvalitního teoretického rozboru, postupu pro realizaci a doporučení pro jeho provádění (tematicky libovolné). Součástí experimentů jsou ilustrace (vlastní nákresy, fotografie, videa). Vhodné pro kombinace s INF, závěrečná zpráva musí být zpracována v systému TeX/LaTeX.
    • LMS ve výuce fyziky na SŠ
      LMS (Learning Management System) jako (pomocný) nástroj ve výuce fyziky na SŠ. Historie LMS, možnosti a porovnání současných LMS, studium vybraného LMS v detailní podobě. Aktivní aplikace LMS do výuky fyziky na SŠ (podoba pilotního výzkumu) a porovnání dosažených výsledků s tradiční výukou, vč. statistického vyhodnocení. Závěrečná zpráva musí být zpracována v systému TeX/LaTeX.