You are hereTémata magisterských prací – učitelské

Témata magisterských prací – učitelské

Vypsaná témata magisterských prací

• RNDr. Renata Holubová, CSc.
    • Žáci ( a učitelé) se ptají
    • Stavebnice ve výuce fyziky
    • Částicová fyzika ve výuce na SŠ
    • Fyzika ve fenoménech každodenního života a přírody (např. cappuccino a spol. – fyzika kolem pití, fyzika a pavoučí sítě, saunování a fyzika apod.)
  • RNDr. Čeněk Kodejška, Ph.D.
    • Sbírka řešených úloh z mechaniky podle Bloomovy taxonomie
    • Motivační videoexperimenty pro 1. až 4. ročník SŠ
    • Osobnosti didaktiky fyziky na Přírodovědecké fakultě UP v letech 19572007 a jejich přínos oboru
    • Rezonanční vlastnosti kapalin
    • Tvorba holografických simulací fyzikálních jevů pro 3D pyramidu
  • Mgr. Lukáš Richterek, Ph.D.
    • Úlohy z moderní fyziky ve Fyzikální olympiádě
      Cílem práce je sestavit sbírku řešených úloh z moderní fyziky (fyzika mikrosvěta, teorie relativity) z celostátních kol a mezinárodní FO použitelnou k přípravě studentů na soutěž. Doporučuje se zpracování závěrečné zprávy systémem TeX/LaTeX.
    • Sluneční hodiny na PřF UP
      Cílem práce je návrh a realizace slunečních hodin, jež by bylo možné instalovat v prostoru před PřF UP. Doporučuje se zpracování závěrečné zprávy systémem TeX/LaTeX.
    • Jednoduchá měření s tabletem nebo chytrým telefonem
      Cílem práce je návrh jednoduchých měření použitelných pro výuku fyziky s tabletem popř. smartphonem a využití senzorů, které tato zařízení nabízejí (zrychlení, magnetické pole, osvětlení, hladina intenzity zvuku, tlak apod.). Výstupem by měla být sada úloh s návody a pracovními listy včetně zpracování naměřených dat. Doporučuje se zpracování závěrečné zprávy systémem TeX/LaTeX.
  • doc. RNDr. Roman Kubínek, CSc.
    • Fyzikální principy  moderních obrazovek a displejů
    • Fyzikální aspekty využití ionizujícího záření v medicíně
  • Mgr. Jan Říha, Ph.D.
    • Analýza experimentálních dat rotační polarizace a kruhového dichroismu krystalů