You are hereTémata bakalářských prací – učitelské

Témata bakalářských prací – učitelské

Vypsaná témata bakalářských prací

• RNDr. Renata Holubová, CSc.
    • Problémové úlohy pro výpočtová cvičení z termodynamiky
    • Transport vlhkosti – od teorie po praktické experimenty
  • doc. RNDr. Roman Kubínek, CSc.
    • Akustika hudebních nástrojů
  • RNDr. Čeněk Kodejška, Ph.D.
    • Motivační videoexperimenty z mechaniky a akustiky
    • Zvuková karta jako zdroj napětí v experimentech pro 3. ročník SŠ
    • 3D animace fyzikálních jevů pro Fulldome v programu Blender
    • Fyzikální simulace v programu GeoGebra
    • Měření teploty a tlaku pomocí zvukové karty PC
  • Mgr. Lukáš Richterek, Ph.D.
    • Vlastní frekvenční módy Chladniho obrazců
      Cílem práce je studium vlastních frekvencí v rozsahu 100 Hz – 3 000 Hz pro vznik Chladniho obrazců na čtvercové kovové desce pomocí tónového generátoru a reproduktoru. Výstupem by měla být sada frekvencí, při nichž vznikají výraznější vlastní kmity desky s fotodokumentací a videodokumentací.
    • Analemna
      Cílem je zdokumentovat nerovnoměrný roční pohyb Slunce po obloze (buď v Olomouci nebo jiném vybraném stanovišti v ČR) a zkombinovat získané fotografie s teoretickým modelem. Součástí výstupu by měla být i fotodokumentace pozorování.
    • Kalibrace školního spektroskopu Vernier SpectroVis
      Spektrometr ke školnímu měřicímu systému Vernier zobrazí spojité spektrum ovlivněné citlivostí diod detektoru. Cílem práce je proměřit a kalibrovat spektrometr pomocí přesně definovaných zdrojů a sestavit převodní tabulku pro vlnové délky viditelného světla, tak aby bylo možné rekonstruovat např. planckovské spektrum žárovky.
    • Motivace studentů PřF UP pro studium učitelství fyziky
      Cílem práce zmapovat pomocí dotazníků a strukturovaných rozhovorů motivaci a představy studentů učitelství fyziky ve všech ročnících studia a jejich předchozí zkušenosti ze SŠ. Výsledky přehledně statisticky zpracovat.
  • Mgr. Jan Říha, Ph.D.
    • Optická zobrazení v programu Wolfram Mathematica
    • Analýza obrazu v programu Wolfram Mathematica a její využití v průmyslové praxi
    • Analýza vlastností dataprojektorů využívaných ve školství v Olomouckém kraji