You are hereSBIO1

SBIO1

warning: Use of undefined constant is_null - assumed 'is_null' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/aphys/sites/all/modules/stag/stag.module on line 506.

Předmět: Seminář z biofyziky 1

Katedra/Zkratka: KBF/SBIO1

Rok: 2021

Garant: 'prof. RNDr. Viktor Brabec, DrSc.'

Anotace: Seminář je zaměřen na obeznámení studenta s novými trendy v biofyzice a ve vědě obecně a také na zdokonalení schopnosti studenta prezentovat získané poznatky.

Přehled látky:
Seminář je zaměřen na obeznámení studenta s novými trendy v biofyzice a ve vědě obecně a také na zdokonalení schopnosti studenta prezentovat získané poznatky. Student během semináře vypracuje dvě prezentace v PowerPointu. Téma první prezentace bude vycházet z populárně vědeckých článků uveřejněných v časopise Vesmír a bude navazovat na znalosti získané z profilových předmětů oboru biofyzika (např. podstata a biofyzika genu, biofyzika rakoviny, počátek života, biologické hodiny,...). Druhá prezentace bude mít formu vědecké přednášky na aktuální téma (např. elektroanalýza biomakromolekul, fotodynamická terapie v léčbě rakoviny, epigenetika, epigeneticky působící léčiva ...).